Για το Γραφείο Εκπαίδευσης Σύδνεϋ

Αντικείμενο

Το Γραφείο Εκπαίδευσης Σύδνεϋ έχει την εποπτεία της ελληνόγλωσσης εκπαίδευσης στην ανατολική Αυστραλία (Νέα Νότια Ουαλία, Κουΐνσλαντ, Καμπέρα) και τη Νέα Ζηλανδία. Στο πλαίσιο αυτό παρέχει σε σχολεία εκπαιδευτικούς προερχόμενους από το ελληνικό Δημόσιο, σχεδιάζει και υλοποιεί προγράμματα εναλλακτικών μορφών διδασκαλίας, εποπτεύει την παραγγελία και παράδοση των σχολικών βιβλίων από την Ελλάδα, διοργανώνει σεμινάρια για τους ομογενείς και αποσπασμένους εκπ/κούς, συμμετέχει σε εκπ/κά και πολιτιστικά γεγονότα ελληνικού ενδιαφέροντος, κ.λ.π.

Πρόσβαση

Το Γραφείο Εκπαίδευσης συστεγάζεται με το Γενικό Προξενείο της Ελλάδας στο Σύδνεϋ. Βρισκόμαστε κοντά στη διασταύρωση των οδών Castlereagh και Bathurst. Πολύ κοντά μας βρίσκονται οι σταθμοί τρένου "Museum" και "Town Hall". (Δείτε το συγκοινωνιακό χάρτη του κέντρου ή της ευρύτερης περιοχής Σύδνεϋ)

Για ακριβή εύρεση της θέσης μας μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα http://whereis.com.au. Στη σχετική φόρμα πληκτρολογήστε τα παρακάτω στοιχεία:
Street: 219 Castlereagh St.
Suburb, town and state: Sydney, NSW.

Προσωπικό: Σχολικό έτος 2010

Μαρία Τεντζεράκη, Πληροφορικός

Αδαμαντία Τσερεντζούλια, Νηπιαγωγός

Φιλόλογοι αποσπασμένοι σε Πανεπιστήμια